Jak wykorzystać olejek arganowy w codziennej pielęgnacji — praktyczne wskazówki

Złoto Maroka słynie z bogatego składu i licznych zastosowań kosmetycznych. W swojej ojczyźnie znany jest od wieków, w Europie od kilkunastu lat jest jednym z najczęściej stosowanych naturalnych kosmetyków. W tym artykule podpowiemy, jak wykorzystać olejek arganowy i jego właściwości w codziennej pielęgnacji włosów i twarzy. Te praktyczne wskazówki odmienią Twoje rytuały!

Olejek arganowy w pielęgnacji twarzy

To naturalne źródło witaminy E, karotenoidów, fitosteroli oraz kwasów jedno- i wielonasyconych. Bogata konsystencja, dobra wchłanialność i właściwości natłuszczające sprawiają, że coraz więcej osób chętnie sięga po olejek arganowy do pielęgnacji twarzy. Można używać go na różne sposoby!

Wieczorem wypróbuj go do łagodnego demakijażu metodą OCM. Tłusta konsystencja rozpuści kolorowe kosmetyki i pozwoli na delikatne usunięcie ich ze skóry, bez potrzeby tarcia i używania silnych detergentów. Olejek ma właściwości odżywcze, wypróbuj go więc jako serum lub dodatkowy składnik do ulubionego kremu na noc. Warto samodzielnie przekonać się, które z zastosowań skóra Twojego twarzy polubi najbardziej!

Pielęgnacja włosów z olejkiem arganowym

Mocne, błyszczące i zdrowe pukle są marzeniem wielu osób. Aby poprawić ich kondycje, nierzadko sięgamy po odżywki i maski o długich składach, które mogą obciążać kosmyki lub niekorzystnie wpływać na skórę głowy. Warto zdecydować się na naturalne rozwiązania! Olejek arganowy do włosów można stosować przed myciem, w rytuale olejowania. Dzięki właściwościom nawilżającym i natłuszczającym płynne złota z Maroko nawilża pukle, poprawiając ich elastyczność. Produkt ten można stosować także po myciu, w celu zabezpieczenia końcówek przed wysuszeniem. Aplikuj w niewielkiej ilości, by nie obciążyć nadmiernie włosów!

Organiczny olej arganowy z pierwszego tłoczenia Balqis

Zapraszamy do zapoznania się z naszym 100% naturalnym wyrobem, dzięki któremu wzbogacisz swoją codzienną pielęgnację o bezcenne składniki. Wygodna buteleczka uprzyjemni codzienne zabiegi kosmetyczne na twarz i włosy. Zaproś do swoich urodowych rytuałów organiczny olejek arganowy i ciesz się wielofunkcyjnym kosmetykiem stworzonym wyłącznie przez Matkę Naturę!

Pozostaw komentarz

Trzeba się zalogować, aby dodawać komentarze.