Olej kokosowy dla pięknej skóry i włosów — naturalne właściwości

Mało jest tak wszechstronnych, naturalnych kosmetyków, dzięki którym możemy dbać o niemal całe ciało. Olej kokosowy stosowany jest na włosy, na zęby, na twarz i na ciało. Na co pomaga, jakie ma właściwości i dlaczego przez tak wiele osób uważany jest za najbardziej uniwersalny produkt do pielęgnacji? Po odpowiedzi zapraszamy do krótkiego artykułu

Najważniejsze właściwości oleju kokosowego

Ten naturalny kosmetyk jest bogatym źródłem kwasów tłuszczowych oraz witamin z grupy A, C, B i E, a także minerałów takich jak potas, żelazo, cynk czy wapń. Olej kokosowy wykazuje właściwości wzmacniające warstwę hydrolipidową skóry, ponadto znany jest z działania przeciwzapalnego i antybakteryjnego z uwagi na wysokie stężenie kwasu laurynowego. Jego gęsta i treściwa konsystencja sprawia, że jest jednym z najchętniej wykorzystywanych naturalnych produktów do pielęgnacji włosów i skóry, a także dziąseł!

Olej kokosowy a naturalna pielęgnacja jamy ustnej

Choć dla wielu osób może wydawać się to cokolwiek niezrozumiałe, pasta do zębów jest względnie nowym wynalazkiem. Wcześniej zastępował ją między innymi olej kokosowy! Na co pomaga i dlaczego wciąż warto stosować go do higieny jamy ustnej? Dzięki wysokiej zawartości witamin i kwasów tłuszczowych produkt ten może okazać się skuteczny w niwelowaniu problemów nadwrażliwych dziąseł. Płukanki z nim mogą natomiast pomóc w pozbyciu się nieprzyjemnego zapachu. Oczywiście wszelkie problemy natury zdrowotnej w obrębie zębów i jamy ustnej należy konsultować z lekarzem
stomatologiem.

Piękne i lśniące kosmyki dzięki olejowi kokosowemu

Właściwości okluzyjne sprawiają, że ten naturalny kosmetyk jest jednym z najpopularniejszych produktów do olejowania włosów. Dzięki regularnemu stosowaniu pasma stają się dociążone, miękkie i mocne, a także łatwiejsze w rozczesywaniu. Olej kokosowy naniesiony na skórę głowy może natomiast pomóc we wzmocnieniu cebulek i nawilżeniu podrażnionego skalpu.

To tylko niektóre z niesamowitych właściwości oleju kokosowego. Aby lepiej poznać ten wyjątkowy dar natury, zachęcamy do zapoznania się z ofertą Balqis i wypróbowania go na własnej skórze, włosach i zębach!

Pozostaw komentarz

Trzeba się zalogować, aby dodawać komentarze.