Olej do brody

Olej do brody

Dbanie o dobry stan i estetyczny wygląd zarostu na twarzy wymaga stosowania specjalnych kosmetyków. Do tego celu najlepiej sprawdzają się oleje do brody o właściwościach zmiękczających i nawilżających. Ich działanie może też łagodzić podrażnienia skóry i uczucie swędzenia. Istotne jest, aby wybrać środek z naturalnym składem złożonym z roślinnych wyciągów i produktów BIO. Pod tym względem polecamy preparaty do brody Prime Cuts Choinka & Cytryna oraz Cyprys & Mięta. Czym należy się kierować wybierając taki kosmetyk?

Naturalne kosmetyki do brody

Najważniejszą kwestią jest receptura - powinna być wolna od SLS, parabenów, silikonów i alkoholu. Składniki te są niebezpieczne dla skóry, mogą ją wysuszać i łamać włosy. Dobry olej do brody nie powinien też zawierać sztucznych substancji zapachowych, które mogą sprzyjać uczuleniom. Równie ważną kwestią jest konsystencja, które nie może być zanadto tłusta i oleista. W ten sposób mogłaby wpłynąć negatywnie na wygląd zarostu i zapewnić niechlujny efekt, a tego chcielibyśmy uniknąć.

Polecamy więc sięgnięcie po kosmetyki 100% BIO dostępne w dwóch wariantach. Wyróżnia je bardzo dobry skład przekładający się na odpowiednie działanie i przyjemny zapach.

Organiczne olejki do pielęgnacji brody

Kosmetyk Prime Cuts Choinka & Cytryna zawiera składniki nadające mu piękny cytrusowo-drzewny aromat. Wśród nich można wyróżnić olej jojoba, ze słodkich migdałów, choinkowy i cytrynowy. Dzięki nim nawilża i odżywia brodę, a także skórę twarzy. Z kolei Prime Cuts Cyprys & Mięta to produkt zawierający olej makadamia, cyprysowy i miętowy, dzięki czemu jest idealny do wrażliwej i delikatnej skóry.

Przed aplikacją preparatu należy dokładnie umyć twarz. Następnie trzeba nałożyć kilka kropel na dłonie i potrzeć je w celu ogrzania substancji. Kolejnym krokiem jest staranne wmasowanie kosmetyku w zarost. Na zakończenie stylizacji warto użyć grzebienia lub szczotki, by równomiernie rozprowadzić preparat i ułożyć brodę. Nie zapomnij umyć rąk po zakończeniu aplikacji olejku! Koniecznie wypróbuj kosmetyki Prime Cuts w wersji Choinka & Cytryna lub Cyprys & Mięta.

Pozostaw komentarz

Trzeba się zalogować, aby dodawać komentarze.